klima gdańsk

Zakładanie klimy

klima gdańsk Klimatyzowanie pomieszczeń biurowych podnosi efektywność pracowników- przynajmniej tak mówi wiele badań prowadzonych przez lata.

Ale sam klimatyzator to za mało, bo trzeba go odpowiednio wymiarować i dobrać jego moc oraz typ urządzenia do pracy w danym pomieszczeniu. W przypadku instalowania klimatyzacji na cały budynek opłaca się zainwestować w mechaniczną wentylację połączoną z klimatyzacją.

W przypadku pojedynczych pomieszczeń stosuje się kurtyny i zewnętrzny klimatyzator.
Duże też zależy od naszego budżetu.
Więc w przypadku zakładania klimy warto sięgnąć po poradę specjalisty.

Klima w domu

Założenie klimatyzacji w domu to z pewnością pewien powiew luksusu, ale ostatnio nie koniecznie, ponieważ ceny urządzeń są już na poziomie dostępnym dla przeciętnego Polaka.
Małe, mobilne urządzenia klimatyzujące dostępne sa już w cenie poniżej tysiąca złotych i spokojnie wystarczą w największe upały do ochłodzenia jednego pomieszczenia. Całościowe klimatyzowanie domu, czy mieszkania wymaga już urządzeń o większej mocy i stacjonarnych.
Dodatkowo jest to inwestycja zwiększającą rynkową wartość mieszkania, więc warto to rozważyć w przypadku modernizacji budynku.

Dobór klimatyzacji - ważna rzecz

Odpowiedni dobór klimatyzacji to równie ważna sprawa jak odpowiedni montaż instalacji.
Co ma znaczenie przy wyborze klimatyzacji? Przede wszystkim rozmiar pomieszczenia/pomieszczeń, które mają być klimatyzowane. To najważniejszy czynnik, który wpływa na rodzaj i moc urządzenia. Drugą kwestia są możliwości podłączenia klimatyzacji stacjonarnej, ale do tego potrzebni są już fachowcy od montażu.

No i ostatnia kwestia do budżet kupującego.

Mając te rzeczy bez problemu uda się znaleźć optymalne rozwiązanie..
Dodane: 28-03-2017 07:17

Tagi: klimatyzacja serwis klimatyzacji klima Gdańsk

Widok do druku:

klima gdańsk